історія татуювання, тату для дівчини

Джентльмен з татуюванням – історія

Чи може татуювання поєднуватися із образом джентльмена? Чи такий вид оздоблення шкіри не лише у злочинному середовищі для підкреслення особливостей і статусу людини? Всупереч цій хибній думці, історія показує, що навіть королівські сім’ї охоче прикрашали тіло татуюваннями. Все залежало від їхньої функції та якості.

Мода на татуювання

Мода на татуювання постійно зростає. Вони все частіше зустрічаються і більш сильно піддаються впливу. Останнім часом вони з’являються навіть на моделях, що представляють класичну чоловічу елегантність.

Напевно, у кожного вже є якась сформована думка про тату, але перш ніж робити якісь висновки, треба подивитися на історичні дослідження, щоб зрозуміти, які функції татуювання виконували протягом останніх десятиліть і століть. Тому, перш ніж довільно припускати, що татуювання носять тільки злочинці, спочатку запрошуємо Вас прочитати історію татуювань в Європі (з особливим акцентом на останні два століття).

Татуювання в колишній Європі

Це часто забувається, але в давні часи європейці знали прийоми застосування постійних малюнків на тілі шляхом нанесення в шкіру барвника. Найпершими, татуювання використовували єгиптяни. Багато стародавніх письменників, у тому числі Геродот у своїх творах, згадують конкретні приклади татуювань. Орнаменти цього типу також носили солдати деяких римських легіонів, іноді ними позначалися раби, і багато варварських народів використовували їх як орнаменти.

У середні віки татуювання вже почали виконувати пам’ятні та інформаційні функції. Паломники перед походами до святих місць прикрашали свої тіла. Пілігрим на ім’я Слісанський написав у 1662 році, що «він наказав у Віфлеємі прошивати двома голками на правій руці мотив, що зображує Святу Могилу і знак п’яти святих хрестів, а з іншого – лівого плеча на горі Голгофа і Сіон». До речі, це могло врятувати його від рабства, або смерті в разі захоплення турками.

Перейти до послуги тату

Багато років по тому така функція татуювання (порятунок життя) була все ще популярною. Пам’ятником цього типу татуювань був король Великобританії Едуард VII і його син, а також майбутній король, Єжи В. Я. Про це більше детально описано далі в статті.

Епоха великих географічних відкриттів

У сімнадцятому і вісімнадцятому століттях, завдяки розвитку океанічної навігації, все більше інформації про народи, де татуювання було звичайною справою, потрапляли до Європи. Там були легенди і розповіді про татуйованих людей. Деяких представників екзотичних племен, моряки, корсари і мандрівники привезли з собою до Старого континенту  щоб показати їх публічно. Саме в той час, завдяки англійському матросу Джеймсу Куку, слово «tattow» з таїтянської мови стало відомо в Європі. До цих пір татуювання не мало чіткого визначення. Було сказано про малюнки або маркування тіла.тату в давні часи на тілі

Тим не менш, матроси Кука зробили багато для популяризації татуювання. Вони дізналися у полінезійців мистецтво прикраси своїх тіл барвниками. Від цих морських вовків їх перейняли “земельні шакали”, європейський кримінальний світ, але не один. Татуювання були корисні для будь-якої організації, яка потребувала секретних знаків і символів. Серед інших, вони були використані прихильниками французької революції.

Серед них був Жан Баптист Бернадот, більш відомий як Карл XIV Ян (1763-1844) король Швеції та Норвегії. Коли він воював в армії Наполеона, він гордо носив татуювання напис “Смерть царям” (саме: “Liberté, Egalité, Fraternité. La mort aux rois”), під написом був череп, кістки і свастика). Неважко здогадатися, що після прийняття престолу він спробував його приховати. Тільки серйозна хвороба змусила його показувати прикрашену руку лікарям.

Європа досі не бачила татуювання як орнамент. Джерела чітко вказують на те, що вони були насамперед функцією ідентифікації. У той час переважали переважно національні, пам’ятні та релігійні татуювання, і вони зявлялися після поїздок на південні моря. Однією з найбільш татуйованих соціальних груп були солдати, які охоче записували на своїх тілах сліди воєн і боїв, в яких вони брали участь. У наступні десятиліття роки війн завжди були часом популярності татуювань. Великим впливом було те, що тіло загиблого людини можна легко ідентифікувати завдяки такій прикрасі.

Татуювання йде до королівських судів

Друга половина 19 століття не була корисною для татуювань. Лікарі встановили, що виконання його є одним із шляхів поширення інфекційних захворювань, у тому числі венеричних. Тому вони почали забороняти це ремесло. Однак це не завадило людям, які хотіли заробляти на цьому гроші. На ярмарках і цирках було популярно виставляти татуювання європейців. Для багатьох людей, бути повністю покритим постійними малюнками, це був стиль життя.татуювання на тілі

Однак незабаром ситуація почала змінюватися. Інтерес до татуювань збільшився за рахунок згаданого вище принца Уельського, а пізніше короля Едуарда VII (1841-1910) і його синів. Едуард VII, перебуваючи в Єрусалимі в 1862 році, замовив типове татуювання паломника – Єрусалимський хрест. Через двадцять років його сини, у тому числі майбутній король Георг V, під час поїздки до Японії в 1881 році скористалися можливістю зробити татуювання для одного з найвідоміших татуювань ХІХ століття Хорі Чийо. Ми знаємо, що Єжи зробив на плечі синьо-червоного дракона. На зворотному шляху вони приїхали до Єрусалиму, щоб зробити таке ж татуювання, яке було у його батька, той самий Єрусалимський хрест.

Інформація про це швидко поширилася навколо королівського двору, а також, завдяки пресі, серед нижчих шарів. Вперше в Європі татуювання почали розглядати, як прикраса тіла в більшому масштабі. Зявилась навіть мода для цих малюнків. Члени королівської сім’ї, високопоставлені еліти, пани і пані дотримувалися прикладу і замовляли собі художні татуювання.

Татуювання у вигляді браслета зробила леді Рендольф Черчилль, мати Вінстона. Інші картини були зроблені австрійським ерцгерцогами Рудольфом і Френсісом Фердінандом Габсбургами, царем Миколою II, великими російськими князями Олексієм і Костянтином, князем Францем фон Тек, королівською парою Греції Ольгою і Єжи I, королем Швеції Оскаром II Бернадот, королем Норвегії Хоконом VII і багатьма іншими членами сімей королівської Європи.

У цей період колишній “стиль” поєднання випадкових мотивів у безглуздих композиціях почав відходити в тінь. Важливе значення набуває також художня якість декорацій. Художники татуювання, шукаючи натхнення, стали звертатись до живопису, особливо з Далекого Сходу. Мода на татуювання була додатково підкріплена літературою, в якій цей мотив з’являвся все частіше.

Прорив у мистецтві татуювання

Саме в той час у Лондоні був створений перший професійний салон татуювання. Він був заснований Девідом Перді в 1870 році. Через двадцять років у Нью-Йорку була винайдена електрична машина для татуювання. Цей винахід суттєво спростив виконання складних і різнокольорових татуювань, які стали набагато простіше зробити і, отже, дешевше. Тату салони змогли таким чином, запропонувати свої послуги більш широкій частині суспільства.татуювання в короля Данії

Слід зазначити, що в цей період художні татуювання були популярні в основному у Великобританії, Німеччині, США, пізніше в Нідерландах і Скандинавії. Однак ця тенденція не була прийнята в Іспанії, Австрії, Бельгії, Франції та Італії. Історики припускають, що причиною було ніжний підхід до тіла в країнах з домінуючою протестантською деномінацією, на відміну від католицьких країн.

Після Першої світової війни популярність татуювань знову зросла. Датський король Фридерик VIII і його сини Аксель і Віго скористалися можливістю прикрасити себе витонченими квітковими мотивами. Татуювання виконав найяскравіший німецький художник татуювання того часу – «Професор» Крістіан Уорліч.

Звичайно, тенденції, що склалися серед еліт, не автоматично змінювали смаки всього суспільства. Татуювання аристократів, як правило, приховували від очей сторонніх (наприклад, відомо, що на шкірі багатьох представників еліти були татуювання, але невідомо, як вони виглядали). Тим не менш, найбільш «неординарні» люди, які татуювали всі свої тіла, придумали для цього безперервні автобіографії і помітні імена, а пізніше виставляли публічні виставки в цирках, на ринках і на різних виставках. Демонстрація татуювань моряків і злочинців також вплинула на досить негативний стереотип людини з таким оформленням.

Для того, щоб зрозуміти вищезазначені розбіжності, треба зрозуміти, що татуювання – татуюванню «різниться». Те, що гола діва або якір на передпліччі – це щось зовсім інше, ніж майстерно розроблена фреска, створена за зразком кращих мотивів мистецтва всього світу. Так, татуювання може бути мистецтвом найвищого ґатунку. Тільки в кінці дев’ятнадцятого століття, татуюванню вдалося відкрити двері для королівських сімей і стати частиною їхнього життя по цей день.

Чи може джентльмен носити татуювання?

Повернемося до питання з початку цієї статті. Чи може мати джентельмен татуювання на тілі? Перш за все, ви повинні пам’ятати, що справжній джентльмен уникає показовості. Він завжди повинен намагатися справляти найкраще враження своїм характером, а не своєю зовнішністю. Це є фактором, який повинен виділяти джентльменів. Проте, все, що занадто привертає увагу ніж потрібно, може завдати нам шкоди.тату на руку у чоловіка

Тому в серйозних ситуаціях краще уникати шокуючої поведінки, кричущих костюмів і суперечливих доповнень. Вони можуть обігнати вас і створити негативне враження.

Представляючи вражаючі татуювання, можна ефективно відвернути увагу від себе і того, що ви маєте сказати. Вас запам’ятають як з драконом на грудях або черепом на нозі. І це не повинно бути поганою волею іншої людини. Ви самі вирішуєте, що люди запам’ятають. Отже, якщо ви хочете вирішити питання про татуювання, подумайте, як це вплине на сприйняття Вас у майбутньому. Пам’ятайте також, що кожне татуювання буде повідомленням для оточення. Залежно від прикрашеної частини тіла, від обраного мотиву і розміру, воно зможе щось означати для інших, як правило, щось стереотипне. Ви повинні передбачити і розглянути всі можливі наслідки.

Однак ніхто не повинен мати справи до того, що ви носите під сорочкою. Навіть якщо у вас тату найдивніших істот, для людей найголовніше те, що Ви представляєте Як особистість. Хто знає, можливо, члени згаданих королівських сімей мали татуювання спотворених масок? Але вони не з’явилися з ними і завдяки цьому ми не дивимося на них через призму цих прикрас. Я думаю, що джентльмен повинен зробити те ж саме.

Тому, як завжди, рішення є вашим.

Якщо ви вирішили зробити татуювання в салоні краси SAVANNA SPA в Івано-Франківську, ми запрошуємо Вас на безкоштовну консультацію.

вгору