Стрижка в барбершопі
Зведення волосся на «нівець» – плавна зміна довжини волосся від самих довгих на центральних ділянках до самих коротких в районі скронь та шиї.
Тушування – також плавний перехід в довжині волосся, але більш детально виконаний і на більш коротких волоссі, чим в попередній операції.
Філірування – створення гармонійного співвідношення між довгим і коротким волоссям в межах одного пасма, або на окремих ділянках. Виконується філірувальними ножицями як один із завершальних етапів процедури.
Окантовка – придання різкої лінії, що обмежує край росту волосся по всій голові, або на окремих її ділянках. Також використовується для бороди. Для ідеального виконання використовується безпечна бритва та одноразові леза.
Стрижка на «пальцях» – зменшення довжини волосся на пальцями по всьому волосяному покритті.
Гардіювання – уступчаста чоловіча стрижка волосся, що виконується «тупим зрізом», пасма при цьому стрижуться під певним кутом.
Димчастий перехід – досягається ретельним тушуванням волосся від шиї до потилиці. Виключно тонка робота із майстерною лінією перехову волосся.
Шліфовка – це завершальна операція, при якій видаляються дрібні, волосинки що стирчать.
Королівське гоління – послуга, котра виконується шейвером та безпечною бритвою “опаскою”.
В результаті цих маніпуляцій і досягається певний фасон зачіски. Але це тільки технічні ази, справжня робота спеціаліста – створення неповторного зовнішнього вигляду. І в цьому значенні технологія стрижки та підхід до тієї чи інакшої техніки є індивідуальною у кожного майстра. Хтось для стрижки використовує ножиці та машинку зі змінними насадками, а дехто може саму складну зачіску виконати однією лише машинкою, або ж навпаки лише ножицями.